SONAX do usuwania etykiet i kleju – test błyskotliwego kierowcy

Jak jest z naklejkami i etykietami wie każdy z nas. Bardzo łatwo jest je zazwyczaj przykleić, jednak z usunięciem ich jest na ogół odwrotnie. Niektóre się rwą, inne zostawiają cienki film z kleju, który już po kilku chwilach pokrywa się drobinkami kurzu i brudu tworząc brzydkie plamy. Są też takie, które znowu kompletnie nie chcą się odkleić – jak np. etykiety z kodami kreskowymi na naczyniach, sprzęcie AGD, czy szkle.

Oczywiście do usuwania naklejek i etykiet najlepiej sprawdzają się mocne rozpuszczalniki, ale nigdy nie wiadomo, jak zareagują na kontakt z daną powierzchnią.

Dlatego z dużą dozą ciekawości podeszliśmy do nowego produktu marki SONAX – czyli Preparat do usuwania etykiet i kleju z odświeżonej linii  Professional. Producent zapewnia, że jego produkt jest zarówno skuteczny jak i bezpieczny dla powierzchni i zdrowia użytkownika. Marka SONAX bardzo często podkreśla, że właśnie bezpieczeństwo ich produktów jest priorytetem podczas tworzenia receptur.

Opakowanie wygląda bardzo prosto i przejrzyście – dolna, żółta część jest matowa, a dysza posiada funkcję 360°, dzięki czemu można korzystać z produktu nawet do góry dnem i pod każdym kątem. Marka SONAX odświeża sukcesywnie swoją linię produktów professional, co widać właśnie po nowych opakowaniach i wygodniejszych dyszach. Do nowej linii zaliczają się również Zywacz do hamulców i części mechanicznych, czy oleje wielofunkcyjne SONAX SX90 Plus i SX90 Plus Bio które również mieliśmy okazję przetestować.

Na pierwszy ogień poszła naklejka na szybie, którą naklejono dość dawno temu, przez co stała się bardzo uparta. SONAX do usuwania etykiet i kleju poradził sobie z nią bardzo dobrze. Zresztą zobaczcie sami: