Kolejny klasyk w nowym wydaniu – Nowy Ford Bronco

Ford poszerza gamę samochodów terenowych i pikapów. Na amerykański rynek powraca Ranger a nowe Bronco i Ranger Raptor będą modelem globalnymi, co oznacza, że będą dostępne również w Europie, podobnie jak to miało miejsce z Mustangiem i SUV-em Edge.

Amerykańska wersja Rangera będzie prawie identycznym pikapem, z tym oferowanym w Europie. Model dedykowany na rynek północnoamerykański różni się pasem przednim (inna konstrukcja zderzaka) oraz tylną klapą. Podstawowym silnikiem będzie znany z Europy 4-cyl EcoBoost 2.3L o mocy 310KM połączonym z 10 biegowym automatem. Samochód na rynek północnoamerykański będzie powstawał w fabryce w Michigan.

Kolejną nowością będzie Ford Ranger Raptor, który został zaprezentowany jakiś czas temu w Bangkoku. Ranger Raptor został zaprojektowany przez australijski oddział Ford Performance specjalnie z myślą o rynkach Azji i Pacyfiku. Samochód produkowany jest w Tajlandii. Rangera Raptora wyposażono w nowy silnik Diesla BiTurbo o pojemności 2L i mocy 213KM. Napęd przekazywany jest na dwa lub cztery koła 2WD/4WD/4LO przez nową 10 biegową skrzynię automatyczną. Rama została odpowiednio wzmocniona, zintegrowano z nią belki zderzakowe. Największą innowacją jest zawieszenie Fox Racing oraz tylny most na sprężynach prowadzony dodatkowo drążkami Watta.

Ford potwierdził 21 sierpnia 2018 r., że nowy Ranger Raptor – najmocniejsza i najskuteczniejsza wersja najlepiej sprzedającego się w Europie pikapa – wkracza do Europy,

„Zapomnij o wszystkim, co myślisz, że wiesz o pikapach”, powiedział Leo Roeks, dyrektor Ford Performance w Europie. „Nasz nowy Ranger Raptor to inna rasa – rasowy, pustynny rajdowiec i ekstremalny styl życia, który może pracować z najlepszymi w najtrudniejszych warunkach pracy”.

Na rynek powróci także kultowe Bronco. Nowa terenówka Forda będzie oparta na rozwiązaniach technicznych przejętych właśnie z Rangera. Można spodziewać się, że samochód będzie wyposażony w napęd 4×4, bazowym silnikiem może być wspomniane 2,3 Turbo a w gamie pojawi się także benzynowa V8 o pojemności 5.0 znane z Mustanga. Nowe Ford Bronco pojawi się na rynku najwcześniej w roku 2020. Firma stawia na odważną stylistykę, nawiązująca do pierwszej generacji Bronco. Widać, że panowie z „błękitnego owala” zamierzają podebrać kilku klientów z Jeep’a.