Własnoręczny serwis klimatyzacji? Plak Airclim Antibatterico.

Każdy z producentów zaleca okresowy przegląd klimatyzacji, który ma na celu sprawdzenie szczelności układu, ilości czynnika i wymianę filtra kabinowego. Jednak dość często pomiędzy tego rodzaju przeglądami w aucie pojawiają się niemiłe zapachy, gdy tylko nawiewy zaczną pracować. Najczęściej oznacza to, że w którymś miejscu całego układu zebrały się bakterie lub grzyby. Również częste przewożenie zwierząt, czy palenie tytoniu w aucie pozostawia niemiły zapach. Szczególnie w okresach jesienno-zimowych, gdy klimatyzacja pracuje rzadziej, samochody nie są tak często wietrzone, a w aucie zbiera się wilgoć.

Gdy wyczujemy przykry zapach w aucie, nie musimy na szczęście od razu pędzić do serwisu klimatyzacji, czy maskować go tylko za pomocą zawieszek zapachowych, ponieważ możemy kupić łatwe w użyciu odświeżacze do nawiewów i klimatyzacji.

Zestaw tego typu „pierwszej pomocy” oferuje między innymi marka Atas.

Produkowane przez nią Clim oraz Plak Practical Line do czyszczenia i odświeżania nawiewów to aerozole z pianką, które rozprowadza się po nawiewach za pomocą rurki.

Jednak my zajmiemy się, naszym zdaniem, najlepszym z oferowanych przez Plaka produktem – Airclim Antibatterico. Właśnie jego będziemy dziś testować. Zapraszamy do galerii poniżej.

  • Dlaczego Airclim Antibatterico jest najlepszy? Posiada jedną ważną zaletę, która zdecydowanie wyróżnia go na rynku - jest to pozwolenie nr 4730/12 Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Biobójczych.
    1/5
  • Oznacza to, że rzeczywiście w pełni rozprawia się z bakteriami, grzybami i drobnoustrojami gnieżdżącymi się w układzie klimatyzacji oraz eliminuje alergeny. To ważny atut, szczególnie dla alergików, oraz wszystkich osób, które dbają o swoje zdrowie.
    2/5
  • Aby oczyścić klimatyzację, musimy ustawić puszkę z preparatem na podłodze auta za przednim siedzeniem, które należy maksymalnie przysunąć do deski rozdzielczej i włączyć nawiewy/klimatyzację na obieg zamknięty. Po otwarciu puszki szybko zamykamy drzwi auta.
    3/5
  • Aerozol potrzebuje około 10-15 minut na to, by „obiec” kilkukrotnie cały układ i dokładnie go odkazić. Nie potrzebuje również naszej ingerencji, ponieważ działa na zasadzie „granatu dymnego” – raz otwarty musi się cały zużyć. Ustawiony na podłodze za siedzeniem zgodnie z zaleceniem producenta, nie pozostawił nam również żadnych śladów i plamek na tapicerce czy desce rozdzielczej.
    4/5
  • Po około piętnastu minutach pracy klimatyzacji w obiegu zamkniętym, należy wywietrzyć wnętrze auta. Antibatterico pozostawia chemiczny - "apteczny" zapach,który po kilku minutach wietrzenia znika. Jednak najważniejsze, że znika również każdy nieprzyjemny zapach, jaki nękał kierowcę i pasażerów. By zapobiegać zagnieżdżaniu się grzybów i bakterii w układzie klimatyzacji, zalecamy by regularne z niej korzystać. „Zdrowa” klimatyzacja powinna być uruchamiana minimum kilka razy w miesiącu, szczególnie jesienią i zimą. Wtedy bowiem najczęściej układ „łapie” najwięcej bakterii i grzybów.
    5/5