16 sierpnia 2012

Czym czyścić samochód? O gąbkach, irchach, ścierkach

Pisałem już o pielęgnacji samochodu – jego wnętrza oraz karoserii. Tymczasem warto również wspomnieć o tym, czym najlepiej jest nanosić środki czyszczące, polerować oraz osuszać auto – mowa tutaj o wszelkich ścierkach, gąbkach oraz irchach, które mogą sprawić, że nasz pojazd będzie lśnił jak nigdy wcześniej.

Na pierwszy rzut oka temat może wydawać się mało istotny – większość kierowców używa przecież pierwszego lepszego ręcznika lub starego kawałka szmaty. Tymczasem może to sprawić, że na naszym samochodzie pojawią się niechciane i brzydkie smugi.

Co więcej, zwykłe gumowe ściereczki mogą okazać się niebezpieczne – wystarczy najmniejszy nawet kamyczek, który dostając się pod ścierkę, zostawia rysy na lakierze i szybach. Dlatego też do wycierania samochodu polecam ściereczki z mikrofibry, które nie zarysują lakieru. Ja używam produktu firmy Sonax. Dobrze sprawdza się również ircha syntetyczna, również firmy Sonax. Jest odporna na działanie olei, paliw i płynów czyszczących.

Te produkty świetnie sprawdzają się do polerowania i pielęgnacji samochodu. Czym jednak powinniśmy nanieść środek czyszczący? Do wyboru, po raz kolejny, mamy ściereczki oraz gąbki, które osobiście preferuję. Nadają się one zarówno do mycia samochodu, jak i do nakładania wosku, czyszczenia szyb oraz usuwania uporczywych zabrudzeń. Po raz kolejny polecam produkty firmy Sonax, które w tej kwestii sprawdzają się doskonale.

Gdy już umyjemy nasz samochód, pora go osuszyć. Najszybszym na to sposobem jest użycie ściągaczki, która doskonale zbiera wodę i nie rysuje przy tym powierzchni. Alternatywą jest ściereczka do osuszania, ja jednak zazwyczaj używam właśnie ściągaczki.

Zamiana brudnych ścierek, które możemy znaleźć w każdym garażu,  na wyżej wymienione produkty może przynieść zaskakujące zmiany i sprawić, że nasz samochód będzie lśnił jeszcze bardziej. Mamy również pewność, że nie uszkodzimy lakieru oraz innych elementów karoserii.

0 komentarzy
2592 odsłon

Komentarze

Dodaj komentarz
captcha Przepisz kod z obrazka i wyślij formularz
Brak komentarzy.
Twój może być pierwszym!
Wyszukiwarka
23 lipca 2012
Dystans i zachowanie odstępu
2 komentarzy
3244 odsłon
22 sierpnia 2012
Mycie auta bez zacieków
3 komentarzy
17797 odsłon
14 maja 2012
Opel Astra z Gliwic
0 komentarzy
3095 odsłon
Starsze posty
Partnerem bloga jest PARYS